İzmir Depremi Ön Raporu Basın Açıklaması

İzmir Depremi Ön Raporu Basın Açıklaması

11 Ekim 2020

Mimarlar Odası İzmir Şubesi ve TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu tarafından gönüllü üyelerimizle sahada yürütülen çalışmalar sonucu oluşturulan 30 Ekim İzmir Depremi Ön Raporu, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Sinan Tütüncü’nün katılımıyla düzenlenen basın toplantısı ile paylaşılmıştır.

Depremin gerçekleştiği 30 Ekim tarihinden itibaren TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kuruluna bağlı odalar ve gönüllü üyelerimiz ile sahada yürütülen teknik çalışmalar kapsamında hazırlanan hasar tespit haritasına https://izmirdepremi.ushahidi.io/posts/create/3 bağlantısından ulaşılabilmekte olup gerek gönüllü ekibimiz ve gerek ise vatandaşlarımızdan gelen bilgiler doğrultusunda güncellenmektedir.

30 Ekim İzmir Depremi Ön Değerlendirme Raporuna  Tmmob_deprem_on_rapor bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Sahada ihtiyaç duyulan malzemelerin temini ile ilgili gönüllü ekiplerimiz ile dayanışma çalışmamız eş zamanlı yürütülmektedir.

Günlük olarak tespit edilen acil ihtiyaç listelerini sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir yardımlarınızı TEPEKULE KONGRE VE SERGİ MERKEZİ’ne ulaştırabilirsiniz.

TMMOB İZMİR İKK

2 Ekim 2020