ENERJİ KİMLİK BELGESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

ENERJİ KİMLİK BELGESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

Değerli Meslektaşımız,

 

Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği çerçevesinde yetkili kurumlarda gerçekleştirilen 3 gün/24 saatlik Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı temel eğtimleri -BEP-TR 2 uygulamasıyla- 2018 yılı itibarıyla yeniden başlamıştır. Önkayıt için yetkili şubelere taleplerinizi iletebilir, kesinleşen eğitimleri “SMGM Eğitim ve Etkinlik Takvimi”nden güncel olarak takip edebilirsiniz.

 

“Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı’’ ve “BEP-TR Oryantasyon” eğitimlerini tamamlayan Üyelerimizin EKB Uzmanlığı yetkilerini güncellemeleri ve Enerji Kimlik Belgesi düzenleyebilmeleri için aynı yılın Büro Tescil Belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

  • Eğitimlerini tamamladıklarında Büro Tescil Belgesi bilgilerini bildiren ancak sonraki yıllarda belgesini yenileyen Üyelerimizin BEP-TR üzerindeki “SMM Geçerlilik” tarihinin düzenlenebilmesi içinSürekli Mesleki Gelişim Merkezi’ne eposta ile talepte bulunmaları gereklidir.
  • Eğitim kayıt formunda Büro Tescil Belgesi bilgilerini daha önce belirtmemiş ancak sonradan BTB edinmiş Üyelerimiz ise ekteki eğitim kayıt formlarını yeniden doldurarak TC Kimlik fotokopilerini, güncel vergi levhalarını ve BTB’lerini de ekledikleri epostayı Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi’ne iletmelidir.

Yetkili kuruluşlarca düzenlenen Enerji Kimlik Belgelerinin TC Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilgili birimince denetimine başlanmıştır. Yetkilerin kötüye kullanıldığının veya gerçeğe aykırı EKB düzenlendiğinin tespit edilmesi halinde yetki kısıtlamaları ve iptalleri söz konusu olabileceğini bilgilerinize sunarız.

Eğitim Kayıt Formu

TMMOB Mimarlar Odası Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi İletişim Bilgileri:

Telefon: 0212 251 39 33 (dahili 353)
E-posta: merve@mo.org.tr

SMGM Eğitim ve Etkinlik Ajandası: http://www.mo.org.tr/smgm

Yetkili Şube Listesi: http://www.mo.org.tr/smgm/index.cfm?sayfa=belge&sub=detail&RecID=355