Urla Belediyesi Urla’da Çalışan Mimar ve Mühendisler ile Bir Araya Geldi

Urla Belediyesi Urla’da Çalışan Mimar ve Mühendisler ile Bir Araya Geldi

Urla Belediyesi, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, Mimarlar Odası İzmir Şubesi, İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ve serbest çalışan mimar mühendislerin katılımıyla 11 Mayıs Perşembe günü bir toplantı düzenledi.

Urla Belediyesi Belediye Meclisi'nde yapılan toplantıya Urla Belediyesi Başkan Yardımcısı Ziya Çamsarılıoğlu, İmar Müdürü Aslı Cezayirli, İzmir Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü İmar ve Planlama Şube Müdürü Zühre Çam, Mimarlar Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri Noyan Vural, Nilüfer Çınarlı Mutlu; İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Nurgül Atabay, İmar Komisyonu üyeleri, müdürlük çalışanları, Urla’da ofisi bulunan serbest çalışan mimar ve mühendisler katılım sağladı.

Mimarların Belediyeye sundukları projelerin onay süreçlerinin ve işleyişin daha sağlıklı olması için karşılıklı değerlendirmeler yapıldı. Plan notlarının geliştirilmesi ve alınan Meclis kararlarının Mimarlar Odası’na iletilerek serbest çalışan mimarlara hızlıca duyurulmasının sağlanması, eksik evrakla dosya sunulmaması, emsal hesaplarının tam yapılması, e-imar uygulamasına tümüyle geçmek için yapılan çalışmaların hızlandırılması, belediyeden alınan evraklara internet ortamında ulaşımın sağlanması, Belediyedeki verilerin güncellenmesi, dijital imar arşivi kurulması önerildi. Ruhsat dosyasına ilişkin proje müelliflerine mail ya da sms yoluyla bilgi verilmesi, dosya sıra numarası verilmesi, belediyede personel sayısının artırılması vb. önerilerin karşılıklı olarak değerlendirildiği toplantı sorunların saptanması ve çözüm önerilerinde bulunulması ve tarafların bir arada ortak akıl geliştirme olanağı bulması nedeniyle çok yararlı oldu.