“International Architecture Awards 2015” Ödülü ‘İzmir Mimarlık Merkezi’ne Verildi

“International Architecture Awards 2015” Ödülü ‘İzmir Mimarlık Merkezi’ne Verildi

International Architecture Awards 2015” Ödülü ‘İzmir Mimarlık Merkezi’ne Verildi

İzmir Mimarlık Merkezi önemli bir ödül aldı.  İzmir kentinin tarihi dokusu içindeki anlamlı bir yapının, mimarlık ve kültür merkezine dönüştürülerek kente ve mimarlık ortamına sunulduğu bir yapı, eski Tekel deposu şimdinin Mimarlar Odası İzmir Şubesi / İzmir Mimarlık Merkezi binası uluslararası ödüle layık görüldü.

Avrupa Mimarlık, Sanat, Tasarım ve Kentsel Araştırmalar Merkezi (The European Centre for Architecture, Art Design and Urban Studies) tarafından düzenlenen “Uluslararası Mimarlık Ödülleri (International Architecture Awards 2015)” en prestijli ve seçkin yapı ödülleri programı yeni ve üstün tasarımları onurlandırıyor. Bu yıl ki program iki kuruluş tarafından organize edildi. Rekor sayıda başvuru oldu. 2015 jüri toplantısı Münih’te BMW merkez binasında yapıldı, 22 ülkeden 60 proje seçildi.

Kasım ayında Avrupa Mimarlık, Sanat, Tasarım ve Kentsel Araştırmalar Merkezi ve Chicago Athenaeum Mimarlık ve Tasarım Müzesi (The Chicago Athenaeum Museum) tarafından, Chicago’da yapılacak “Kent ve Dünya” temalı Mimarlık Bienali’nde sergilenecek ve ödüller törenle verilecek.

Sergi Chicago’dan sonra Atina’da ve Avrupa kentlerinde sergilenecek.

Bu prestijli ödülün değerlendirmeleri: •Claudia Donà, Gazeteci, Milano, Italya,

•Thomas Herzog, Mimar, Münih, Almanya, •Oliver Herwig, Mimar, Münih, Almanya, •Olga Ritter, Münih, Almanya, •Hannes Ziesler, BMW AG., Münih, Almanya , •Maximilian Danner, BMW AG., Münih, Almanya gibi dünyanın ünlü isimlerinden oluşan jüri tarafından yapıldı. 

Ödül verilen projelerde kurumları ve toplumu pozitif etkilemesi, toplulukları pekiştirmesi,   sürdürülebilir,  esnek, nadir olması özellikleri arandı.

Bu mutluluğu ve başarıyı sizlerle paylaşıyor, destek ve katkılarınız için teşekkür ediyoruz.

Mimarlar Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu

 

Ödüllerin tamamına ve görsellere ulaşmak için:

http://www.europeanarch.eu/international-architecture-awards-archive/?award=&year=2015&category=International+Architecture+Awards&page=7