Yangın Semineri 19-20 Eylül 2019, Seminer Programı

Yangın Semineri 19-20 Eylül 2019, Seminer Programı

19-20 Eylül tarihlerinde Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'nde gerçekleşecek olan Yangın Semineri programı.

 

19 Eylül 2019
08:30-09:00 Kayıt
09:00-10:00 Açılış Konuşmaları
10:00-10:30 Türkiye’de İtfaiye Hizmeti
Doç. Dr. Sonay Bayramoğlu Özuğurlu / İzmir İtfaiye Dairesi Başkanlığı
10:30-11:00 İtfaiye Eğitim Süreçleri ve Acil Durum Eğitim Standartları
Serkan Korkmaz / İzmir İtfaiye Dairesi Başkanlığı
11:00-11:15 Soru – Cevap
11:15-11:45 Ara
11:45-12:15 Kaçış Yollarının Yasal Mevzuat ve Denetim Süreçlerine Uygun Projelendirilmesi
Mahsum Açış – Ahmet Giliz / Mimarlar Odası İzmir Şubesi
12:15-12:45 Yangın Algılama ve Uyarma Sistemlerinin Tasarımı ve Tesisi
Özcan Uğurlu / Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi
12:45-13:15 Kapalı Otoparklarda Duman Tahliye Sistem Tasarımı ve Uygulama İncelemeleri
Gökhan Eroğlu / Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi
13:15-13:30 Soru – Cevap
13:30-14:30 Öğle Arası
14:30-15:00 Yangınla Mücadele Sistemlerinin Uyumu ve Otomasyonu
Erdem Dengel / Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi
15:00-15:30 Sulu Sistem Yağmurlama (Sprinkler) Sistemlerinin Tasarımı ve Tesisi
Onur Can Şahin / Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi
15:30-16:00 Temiz Gazlı Söndürme Sistemlerinin Temel Prensipleri
Bağcan Vila / Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi
16:00-16:15 Soru – Cevap
16:15-16:45 Ara
16:45-17:15 Şantiyelerde Yangınlara Karşı Önlemler
MutIu Burak Paksoy / İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi
17:15-17:45 Elektrik Kaynaklı Yangınların Oluşma Sebepleri ve Korunma Yöntemleri
Musa Çeçen / Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi
17:45-18:15 Yangın Poliçeleri ve Sigorta Riziko Kontrolleri
Murat Engin / Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi
18:15-18:30 Soru – Cevap

 

20 Eylül 2019
09:30 10:00 Online İtfaiye Uygulamaları
Serkan Korkmaz – Atakan Kiremitçi / İzmir İtfaiye Dairesi Başkanlığı
10:00 10:30 Yangın Algılama ve Uyarma Sistemlerinin Muayenesi ve Periyodik Kontrolleri
Ali Fuat Aydın / Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi
10:30 11:00 Yapıların Taşıyıcı Sistemlerinin Yangına Karsı Dayanım Kabiliyeti ve Yangına Karşı Alınabilecek Önlemler, Yapısal Çeliğin Yangına Karşı Boya Kaplamayla Korunması
İrfan Kadiroğlu – Ali Fuat Günak / İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi
11:00 11:15 Soru – Cevap
11:15 11:45 Ara
11:45 12:15 İtfaiye Denetim ve Uygunluk Değerlendirme Süreçleri
Atakan Kiremitçi / İzmir İtfaiye Dairesi Başkanlığı
12:15 12:45 Sulu Söndürme Sistemlerinin Ulusal Mevzuat ve Ulusal/Uluslararası Standartlara Göre Uygunluk Değerlendirmesi
Ercan Ergiçay / Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi
12:45 13:15 Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik Açısından Yapı Projelerinin İtfaiye Tarafından İncelenmesinin Önemi
Çağdaş Oruç / İzmir İtfaiye Dairesi Başkanlığı
13:15 13:30 Soru – Cevap
13:30-14:30 Öğle Arası
14:30 15:00 Rafineri ve Petrol Tesislerinde Yangın Korunum Sistemleri
Yusuf Arslan / Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi
15:00-15:30 Endüstriyel Yangınlardan Korunma, Endüstriyel Uygulamalar
Celal Toprakçı / Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şubesi
15:30 16:00 Yüksek Yapılarda Yangınla Mücadelede İtfaiye Asansörü ve Kaçış Merdivenleri
Burak Demircan – Ercan Ergiçay / Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi

16:00 16:15

Soru – Cevap
16:15 16:45 Ara
16:45 17:15 Yangına Müdahale Teknikleri ve Teknolojik Gelişmeler
H. Çağdaş Özbek – Arif Evci / İzmir İtfaiye Dairesi Başkanlığı
17:15 17:45 Kullanım Sınıflarına Göre Yapıların İstisnai Durumları
Mahsum Açış – Ahmet Giliz / Mimarlar Odası İzmir Şubesi
17:45 18:00 Soru – Cevap