Mimarlar Odası İzmir Şubesi Akdeniz Mimarlar Birliği UMAR’ın Yönetim Kurulu Toplantısı’na Ev Sahipliği Yapacak

Mimarlar Odası İzmir Şubesi Akdeniz Mimarlar Birliği UMAR’ın Yönetim Kurulu Toplantısı’na Ev Sahipliği Yapacak

Akdeniz Mimarlar Birliği UMAR’ın Yönetim Kurulu Toplantısı, 19-20 Eylül tarihlerinde İzmir’de, Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.  Toplantıda Akdeniz havzasındaki ve komşu yakalardaki örgütlülüğün güçlenmesi ile oluşacak yeni mesleki ve akademik işbirlikleri konuşulacak ve kurulacak.

Toplantıya paralel olarak, UMAR Yönetim Kurulu Başkanı Wassim Naghi, “Zamanlar Kaybolan Terk Edilmiş Modern Miras” başlıklı etkileyici sunumuyla İzmirli mimarlarla buluşacak.

 

Akdeniz Mimarlar Birliği (UMAR),  medeniyetlerin doğum yeri olan Akdeniz Havzası'nda   ortak bağları yeniden oluşturma ve pekiştirme ve ortak hedefleri yerine getirmeyi amaçlayan bir yapı kurma arzusunu göz önüne alarak, Akdeniz'de yer alan ülkelerin mimarlık meslek kuruluşlarının katılımıyla 1 Ocak 1994 tarihinde kuruldu. Resmi kayıtlı olduğu merkezi Malta'da ve çalışma ofisi ile sekreterliği Beyrut'ta olan UMAR’a üye ülkeler Kıbrıs, Mısır, Fransa, Yunanistan, İtalya, Lübnan, Malta, Tunus, Fas, Filistin, Portekiz, İspanya, Türkiye. UMAR 2018-2021 Dönemi Yönetim Kurulu ise şöyle: Başkan Wassim Naghi (Lübnan), Başkan Yardımcısı Juana Canet Rosello (İspanya), Genel Sekreter Iman O. Gawad (Mısır), Sayman Lilia Cannarella (İtalya), Üye Natalina De Costa (Fransa).