“İzmir Elektrik Fabrikası Ne Olmak İster?” Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması Kolokyum ve Ödül Töreni Gerçekleşti

“İzmir Elektrik Fabrikası Ne Olmak İster?” Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması Kolokyum ve Ödül Töreni Gerçekleşti

“İzmir Elektrik Fabrikası Ne Olmak İster?” Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması Kolokyum ve Ödül Töreni 15 Haziran Cumartesi günü İzmir Mimarlık Merkezi’nde gerçekleşti. 

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yard. H. Avni Gündüz ve Mimarlar Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı H. İbrahim Alpaslan’ın konuşmalarının ardından başlayan ödül töreninde; ödül kazanan ekipler ödüllerini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, H. İbrahim Alpaslan, H. Avni Gündüz ve Mimarlar Odası İzmir Şb. Yönetim Kurulu üyelerinin elinden aldı. 

Ödül töreni sonrasında Tunç Soyer yaptığı konuşma ile İzmir Büyükşehir Belediyesi perspektifinden İzmir Elektrik Fabrikası’nın önemini vurguladı. Ardından gerçekleştirilen toplu fotoğraf çekimini tüm seçici kurul üyeleri ve raportörlerin sahneye davet edilmesi ve kendilerine teşekkür belgelerinin Can Gündüz tarafından takdim edilmesi izledi. Seçici kurul üyeleri sahnede yerlerini alarak Murat Burak Altınışık moderatörlüğünde kolokyumu başlattılar. Oldukça etkileşimli geçen kolokyumda jüri üyeleri yarışmaya katılan projeleri değerlendirirken edindikleri izlenimleri paylaşırken, salonda bulunan katılımcı ekipler ise yarışmaya hazırlık süreçlerini ve deneyimlerini aktardılar. 

Kolokyumun ardından gerçekleşen kokteyl ile etkinlik son buldu.