mimarlık haftası programı 
Saat 17.00 AÇILIŞ Açılış Konuşmaları    
Saat 17.15 TÖREN Fotoğraf ve Kısa Film Yarışması Ödül Töreni
Meslekte 30 ve 50. Yıl Plaket Töreni
Saat 18.30 KOKTEYL Mimarlık Günü Kokteyli    
Saat 10.00 ATÖLYE Kentsel Notalar   Zehra Ersoy -Erdem Yıldırım
 
Saat 10.00 ATÖLYE Ekonomik Kriz-Gusto-Detay   Reşit Soley
Saat 10.30 GEZİ Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi   Tevfik Tozkoparan ve
Emre Ulaş eşliğinde
Saat 10.30 GEZİ Agora Kazı Alanı   Akın Ersoy eşliğinde
Saat 10.30 GEZİ Edebiyatçı Gözüyle İzmir   Ünal Ersözlü eşliğinde
Saat 11.00 GEZİ Kruvaziyer Gezisi    
Saat 11.00 AÇIK OFİS İKİ+1 Mimarlık   Orhan Ersan - Ferhat Hacıalibeyoğlu - Deniz Dokgöz
    Makomim   Derya Akdurak
    Not Mimarlık   Merih Feza Yıldırım -
Serdar Uslubaş
    Salih Seymen Tasarım Ofisi   Salih Seymen
Saat 13.00 FİLM Kısa Film Yarışması’ndan    
Saat 14.00 FİLM Bir Sosyalist Bir Mimar ve Gökdelen: Santiago Calatrava    
Saat 16.30 SÖYLEŞİ Küresel Kriz Karşısında Mimarların Gücü   Hasan Ünal Nalbantoğlu
Saat 18.00   Ara    
Saat 18.30 SÖYLEŞİ Bir Mimar ve Uygulamaları   Kurtul Erkmen -
Gürhan Bakırküre
Saat 10.00 ATÖLYE Tasarım ve İlişkisel Sistemler   Onur Yüce Gün
Saat 10.00 ATÖLYE ‘İğne Deliği’nden Fotoğraf   Gökçeçiçek Savaşır -
Erdem Yıldırım
Saat 10.00 ATÖLYE Mimarca Sinema   Gül Kaçmaz Erk -
Tuna Yılmaz
Saat 10.30 GEZİ Eski Merkez Bankası Binası Butik Otel Şantiyesi   Derya Akdurak eşliğinde
Saat 10.30 GEZİ Buca Kentsel Sit Alanı   Hümeyra Birol Akkurt eşliğinde
Saat 11.00 AÇIK OFİS Aula Mimarlık   Cenk Kocaman - Mert Oğuz
    Dekom Mimarlık   Işıl Turan Öznur
    Pakben Res. ve Mimarlık   Tamer - Dilek Pakben
    Sentez Yapı   Noyan Umur Vural
Saat 13.00 FİLM Kısa Film Yarışması’ndan    
Saat 14.00 FİLM Le Corbusier ve Hindistan    
Saat 16.30 SÖYLEŞİ Bir Mimar ve Uygulamaları   Güngör Kaftancı
Saat 18.00   Ara    
Saat 18.30 SÖYLEŞİ Tasarım ve İlişkisel Sistemler   Onur Yüce Gün
Saat 10.00 ATÖLYE Müzik ve Mimarlık: Ses-Mekân   Burkay Pasin -
Ruken Güleryüz
Saat 10.00 ATÖLYE Çocuk ve Mimarlık   Hikmet Gökmen, Gülşan Yılmaz Burcu Gülay Taşçı
Saat 10.30 GEZİ Edebiyatçı Gözüyle İzmir   Nedim Atilla
Saat 10.30 GEZİ Kente “Mimarlık” Üzerinden Bakmak: Tarihi ve Modern İzmir   Emel Kayın eşliğinde
Saat 11.00 AÇIK OFİS Çil Mimarlık   Nafi Çil
    Portal Mimarlık   Ali Okan Yılmaz - Murat Oran
    Tozkoparan Mimarlık   Tevfik Tozkoparan - Emre Ulaş
Saat 13.00 FİLM Kısa Film Yarışması’ndan    
Saat 14.00 FİLM Michael Scott – Değişen Bir Adam    
Saat 16.30 SÖYLEŞİ Bir Mimar ve Uygulamaları   Durmuş Dilekçi - Emir Uras
Saat 18.00   Ara    
Saat 18.30 SÖYLEŞİ Bir Mimar ve Uygulamaları   Jülien De Smedt
Saat 10.00 ATÖLYE Küresel Kriz Karşısında Mimarların Gücü   Ahmet Özgüner
Saat 10.00 ATÖLYE Heykel ve Mimarlık   Yılmaz Zenger
Saat 11.00 AÇIK OFİS Ersin Pöğün Mimarlık   Ersin Pöğün
    TH&İdil Mimarlık   Tamer Başbuğ
Saat 11.00 AÇIK EV Melih Pekel Apartmanı   Zuhal Ulusoy eşliğinde
    Tikveşli Apartmanı   Yeşim Aşıkoğlu eşliğinde
    Akad Apartmanı   Sedef Akad ve Hande Mete eşliğinde
Saat 13.00 FİLM Kısa Film Yarışması’ndan    
Saat 14.00 FİLM Kısa Film Yarışması’ndan    
Saat 15.00 GEZİ SEV İlköğretim Okulu   Bülent ve Serpil Altay eşliğinde
Saat 16.30 SÖYLEŞİ Çin’de Güncel Mimarinin Ortaya Çıkışı   Stanislaus Fung
Saat 18.00   Ara    
Saat 18.30 SÖYLEŞİ Bir Mimar ve Uygulamaları   Eric Owen Moss
Saat 13.00 ATÖLYE Kentte Mekân Bulmacası   Ali Okan Yılmaz
Saat 20.00 KAPANIŞ PARTİSİ "Mimarlar Siyah Giyer"
Konser: Blue Note
   
08.00 GEZİ Nazilli Sümerbank Fabrikası   Özlem Arıtan ve Erdal Uzunoğlu eşliğinde
Güngör Kaftancı Yapıları Sergisi   AKM Zemin Kat
İzmir’de Cumhuriyet Dönemi Mimarlık Mirası Sergisi   1.Kordon-Gündoğdu Meydanı
Bruno Taut: Renkli Yapıların Ustası Sergisi   Ekonomi Üniversitesi
Le Corbusier İzmir'de: Geleceğin Kenti İçin Bir Plan Önerisi   Ekonomi Üniversitesi
Öğrenci Projeleri Sergisi   AKM, 2. Kat
İnşaat Zamanı / Zamanı İnşa Etmek   Havagazı Fabrikası
Erdem Yıldırım Fotoğraf Sergisi   AKM
Fotoğraf Yarışması Sergisi   Metro/ Konak İstasyonu
Mimari Yapı ve İnsan Formu Sergisi   Havagazı Fabrikası

 



5 Ekim 6 Ekim 7 Ekim 8 Ekim 9 Ekim 10 Ekim 11 Ekim