geziler  
     
AHMED ADNAN SAYGUN SANAT MERKEZİ   AGORA KAZI ALANI GEZİSİ   EDEBİYATÇI GÖZÜYLE İZMİR   AÇIK OFİS

 

     
T.C. ESKİ MERKEZ BANKASI BİNASI BUTİK OTEL ŞANTİYESİ   BUCA KENTSEL SİT ALANI GEZİSİ   KRUVAZİYER GEZİSİ   KENTE "MİMARLIK" ÜZERİNDEN BAKMAK: TARİHİ VE MODERN İZMİR

       
SEV İLKÖĞRETİM OKULU   AÇIK EV   AYDIN NAZİLLİ BASMA SANAYİ İŞLETMESİ YERLEŞKESİ    


Geziler; festival havasında geçen mimarlık haftasının en çok ilgi çeken etkinliklerindendir. Mimar ve mimarlık öğrencilerinin yanı sıra kentlilerin katılacağı geziler de önemsenmektedir.
Kentliler için Hümeyra Birol Akkurt eşliğinde Buca Kentsel Sit Alanı; Akın Ersoy eşliğinde Agora Kazı Alanı; Emel Kayın eşliğinde Kente "Mimarlık" Üzerinden Bakmak: Tarihi ve Modern İzmir gezileri düzenlenecektir.

Geçtiğimiz yıllarda oldukça beğeni toplayan Mimarlar Yapılarını Gezdiriyor başlığı altında ise Derya Akdurak eşliğinde Eski Merkez Bankası Butik Otel Şantiyesi, Tevfik Tozkoparan ve Emre Ulaş eşliğinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Bülent ve Serpil Altay eşliğinde SEV İlköğretim Okulu gezilecektir.

Cumhuriyet dönemi yapılarının karakteristiklerini taşıyan apartmanların gezileceği Açık Ev gezisi Melih Pekel Apartmanı, Tikveşli Apartmanı, Akad Apartmanı mimar ve mimarlık öğrencilerine açılacaktır.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan "Edebiyatçı Gözüyle İzmir" gezilerinde kentin katılımcılara farklı bir bakış açısı ile sunulması hedeflenmektedir.
Bu yıl ilk kez düzenlenecek Açık Ofis etkinliğinde ise mimarlık ofisleri kapılarını öğrencilere açacaktır.

Ayrıca mimar ve mimarlık öğrencilerini tasarımın farklı bir alanı ile buluşturmak adına Kruvaziyer Gezisi düzenlenecek, hafta etkinlikleri pazar günü gerçekleşecek olan Aydın Nazilli Basma Sanayi İşletmesi Yerleşkesi gezisi ile sonlanacaktır.
5 Ekim 6 Ekim 7 Ekim 8 Ekim 9 Ekim 10 Ekim 11 Ekim