Emre Arolat, Ağa Han Ödülü'nü Burs Programına Bağışlıyor

Mimar Emre Arolat, İpekyol Tekstil Fabrikası projesiyle kazandığı 2010 Ağa Han Mimarlık Ödülü'nü, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerine burs olarak bağışlıyor.

MSGSÜ Mimarlık Fakültesi lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin yararlanabileceği bir araştırma-anlama bursu olan EAA Araştırma-Anlama Bursu (EAAB) başvuruları 22 Şubat - 25 Nisan 2011 tarihleri arasında kabul edilecek. EAA Araştırma-Anlama Bursu (EAAB)Yürütme Kurulu'nda aynı zamanda bursun 2011 dönemi seçici jürisi olarak da görev yapacak olan Prof. Dr. İhsan Bilgin (İstanbul Bilgi Üniversitesi), Emre Arolat (EAA), Nil Aynalı (EAA), Prof. Dr. Suphi Saatçi (MSGSÜ) ve Doç. Dr. Murat Cemal Yalçıntan (MSGSÜ) bulunuyor.

Başlangıç kaynağını 2010 Ağa Han Ödülü maddi tutarından alan EAA Araştırma-Anlama Bursu (EAAB) gelecek mimarlık ortamı için durum odaklı bir mimarlık kavrayışını teşvik ederek bu kavrayışa yönelen güçlü adımları hem maddi bir kaynak, hem de bir etkileşim ortamı vasıtasıyla desteklemeyi amaçlıyor..