"Büyükşehir Yasası ve Manisa'ya Etkileri" paneli gerçekleştirildi


13.12.2012 Perşembe günü saat 16:00 da Manisa Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonunda, Mimarlar Odası Manisa Temsilciliği tarafından "Büyükşehir Yasası ve Manisa'ya Etkileri" paneli gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen panelde panel yöneticisi Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve Demokrasi ve Saydamlık Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Süreyya SAKINÇ ve Panelistler Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve Mahalli İdareler Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yard. Doç. Dr. Fatih DEMİR, Mimarlar Odası İzmir Şube Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Eski Genel Sekreter Yardımcısı Mimar Hasan TOPAL ve Şehir Plancıları Odası İzmir Şube Başkanı Şehir ve Bölge Plancısı Zeki YILDIRIM konuşmacı olarak katıldı.

Panele Manisa Valisi Halil İbrahim DAŞÖZ, İl Genel Meclis Başkanı Hayrullah SOLMAZ, İl Emniyet Müdürü Yunus ÇETİN, Çevre ve Şehircilik Müdürü Mustafa YILMAZ , İl Özel İdare Genel Sekreteri Selami KATRAN , İl Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan , İl Defterdar Vekili Ramazan Hasçelik İl Mahalli idareler Müdürü Polat Yılmaz ,İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Erşen Akar ,İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse , Manisa Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli M.E.S.O Başkanı Hasan Geriter , İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemil Kora , Eczacılar Odası Başkanı Meliha Nalan Can nın de aralarında bulunduğu çeşitli kamu kurum kuruluş ve sivil toplum örgütlerinin yöneticileri ile Mimarlar Odası üyeleri ve Manisa lı izleyicilerin katılımı ile gerçekleşti.

Panelin açılış konuşmasını yapan Mimarlar Odası Manisa Temsilciliği Başkanı Atilla EFENDİOĞLU, panele katılımlarından dolayı davetlilere teşekkür ederek Panel Yöneticisi ve Panelistleri kürsüye davet etti. İki bölüm halinde gerçekleştirilen panelin ilk bölümünde Panelistler sunum ve konuşmalarını yaptılar, ikinci bölümünde ise katılımcılardan gelen soruları yanıtlayan panelistler Mimarlar Odası Manisa Temsilciliği'ni böyle bir paneli gerçekleştirmiş olmasından dolayı kutlayarak, teşekkürlerini iletti.